Canislog Katka Katike Emma Majkrak

Chcela by som vyjadriť svoju spokojnosť s canislog-om. V septembri 2006 sme si priniesli domov 8-týždňové šteniatko čierneho labradora Engee.
Asi po mesačnej adaptácii u nás doma sme sa rozhodli navštíviť “školu pre psíkov” Canislog. Engee mala tri mesiace, keď absolvovala prvý tréning.
Každý začiatok je ťažký a iné to nebolo ani s našou malou labradorkou. Chcela by som vyzdvihnúť prácu hlavného trénera Jozefa Olearčina, ktorý sa od prvej lekcie maximálne venoval našej Engee, ako aj ostatným psíkom zo skupiny.
Veľakrát som neverila, že sa podarí môjho psa niečo naučiť, ale trpezlivosť ruže prináša a tak prvé výsledky práce trénera, mňa a Engee nenechali na seba dlho čakať. Okrem základných povelov sa Engee výborne socializovala, nemám s ňou žiaden problém, keď sa stretneme na ulici s inými psíkmi, je veľmi priateľská a hravá. Takisto sa nebojím pustiť ju na voľno, počúva na slovo.
Dať psíka trénovať ku odborníkom je jednak dobré pre toho psa, jednak pre nás majiteľov.
Naučíte sa čo kedy a ako reagovať, naučíte sa so psíkom žiť, vznikne medzi vami iný vzťah. Tak isto je dôležité, aby na výcvik chodil ten člen rodiny, ktorý má byť pre psa najvyššia autorita, pes bude najviac poslúchať jeho. To, že na výsledky netreba dlho čakať je aj fakt, že keď moja Engee mala 5 mesiacov, Canislog organizoval pretek 26.12- na Štefana.
Naša Engee bola najmladšia zúčastnená a vyhrala krásne 2. miesto.
Na lekciách vznikla aj pravá labradorská láska medzi našou Engee a Ozzy-m, čokoládovým labradorom, s ktorým doteraz chodíme na spoločné prechádzky.
Dovolím si tvrdiť, že keby som po roku a pol pravidelného chodenia na lekcie neodišla na Vysokú školu do Bratislavy, tak Engee by dnes vyhrala nejednu výstavu.
Taktiež sme využili služby hotela pre psov. Nevznikli tam žiadne komplikácie, ako sme Engee do hotela priniesli, tak sme si ju aj o dva dni vzali domov (živú a zdravú 🙂 ). Počas tých plných troch dní v hoteli mala Engee pravidelný výbeh.
Touto cestou by som sa chcela poďakovať celému tímu Canislog-u za veľmi dobrú a kvalitne odvedenú prácu. Našej Engee sme od šteniatka dali pevný základ, čo je veľmi dôležité. Nemusíme sa báť, aby napadla či už psa, alebo človeka.
Má krásny “psí” život, pretože vďaka Canislog-u a ich výcvikovým lekciám sa Engee nemusí trápiť chodením po vonku na vôdzke.

About the author:

Sociálne siete

Naspäť hore

Translate »