O nás

O nás

Ahoj!

Ak ste sa dostali až sem, znamená to, že Vás zaujímame tak ako Vy nás.
Firma Canislog bola založená v roku 1998.

Ako prvá na Slovensku a vo východnej Európe vytvorila program pre kynológov zložený z rôznych odvetví kynológie, aby si mohol každý vybrať práve tú aktivitu, ktorou sa chce zaoberať.

Mal som to šťastie, že moje kroky na začiatku mojej psíčkarskej cesty boli vedené veľmi milými ľuďmi, ktorí ma krok po kroku zasväcovali do tajov kynológie. Za to im ďakujem a dovolím si ich menovať, Ján Sudimák, majiteľ jedných z najlepších chovov Nemeckého ovčiaka na Slovensku, Maťko Biľ, kynologický mág a učiteľ v meste Bardejov, Janko Tóth, mnohoročný reprezentačný tréner, majiteľ úspešnej firmy z polytanu a dovolím si povedať jeden z najlepších psychológov a trénerov kynológov a psov v Európe, Milan Bachratý, húževnatý a srdcom oddaný kynológ, Jozef Šuster, majiteľ Kynologickej Revue, osobný priateľ, ktorý pomáhal a pomáha od založenia školy s našimi celoslovenskými akciami a veril v myšlienku od začiatku, Martina Tóthova a Mirka Valenčíková, stali pri zrode celej myšlienky a podporovali ju a mnohí ďalší (vopred sa ospravedlňujem ak som na niekoho zabudol).

Myšlienka založiť výcvikovú školu, ktorá by sa zaoberala intenzívne služobnou a športovou kynológiou nebola len rýchla zloženina pozbieraných myšlienok, ale viac ako 15-ročné plánovanie a zbieranie informácií v každom odvetví kynologického života. Počas zbierania informácií potrebných k rozbehnutiu komplexného programu som prijal pozvanie do jednej z najznámejších škôl pre policajnú kynológiu v Kalifornii, USA, kde som pôsobil ako pomocník hlavného inštruktora pre vedenie a výcvik policajnej kynológie K-9 Adlerhorst.

Ďalšie pozvania na klubové či súkromne tréningové programy mi otvárali dvere do celého sveta. Chicago, New York, Severná Karolina, Florida, Londýn, Wales, Poľsko a ďalšie…

Pri Poľsku sa pozastavím, tomu som venoval najviac času práve v Podľaskej časti. V okolí Bialystoku sme viedli s kolegom Krištofom Ziemnewicz skupinu policajtov, ktorá sa počas 3 rokov stala najlepším zoskupením psovodov v Poľsku.

Čo ma teší, mali sme a stále máme dopad na formovanie mládeže počas našich školení a seminárov z ktorých sa stavajú hviezdy kynologického diania.

Medzi náš najobľúbenejší výcvikový program patrí Dochádzka so psom k nám do areálu s názvom MESTSKÝ PES. Tu dlhoročne školíme majiteľov a ich psíkov k základným povelom a správnemu spolunažívaniu v meste. Veľmi ma teší, že sa nám začínajú  vracať majitelia s novými šteniatkami.

Aj v tomto období neustále hľadáme nové poznatky a výcvikové praktiky, aby sme mohli napredovať a zlepšovať náš program.

Už v útlom veku som sa neuspokojoval s priemernými výkonmi, čo potvrdzuje Majstrovský titul – Majster mládeže v športovej kynológií. Vedenie výcviku a práca s ľuďmi ma utvrdili v mojom myslení a viere, že raz budem stáť na čele jednej z najúspešnejších škôl pre psov s chránenou značkou Canislog. Niekoľko rokov som si počkal na získanie titulu prvého vicemajstra Slovenska v športovej kynológii a najúspešnejšieho športovca.

Samozrejme, že skúsenosti som nezbieral len v odvetví policajnej kynológie, ale aj na športovej pôde IPO a SchH. Počas súťaženia po celej Európe som sa stretával s majstrami sveta a v roku 1997 nechýbalo veľa a pri lepšej konštelácií som ním mohol byť aj ja sám. Majstrovstvá sveta psov všetkých pracovných plemien FCI v Nitre, Slovensko a 13.miesto už hovorí o všetkom svetovom úspechu nielen mňa ako osoby, ale aj Slovenskej kynológie ako celku. Taktiež som mohol byť pri skladaní doposiaľ najväčšieho úspechu Slovenského tímu a to 3. miesto v družstvách. Slovensko som mohol reprezentovať ešte na troch ďalších majstrovstvách sveta pre všetky pracovné plemená FCI a plemeno nemecký ovčiak WUSV vo Fínsku, Švajčiarsku, Luxembursku. A ešte raz v reprezentácii ATIBOX-u v IPO1.

V roku 2014 sme sa stali s Kubom Canislog Majstri  Slovenska v kynologickom športe  Obedience-OBZ a víťazi ligy Obedience v kategórii OBZ.

Rok 2016 bol nemenej úspešný keď sme sa na Majstrovstvách sveta Nemeckých ovčiakov v nemeckom Meppene – stali víťazi svetového pohára WUSV v kategórii Obedience 2.

World Cup  Obedience 2

World Cup Obedience 2

Pozvania a štartovanie na Medzinárodných pretekoch so zadaním titulu Šampión vo výkone CACIT v krajinách Francúzsko, Belgicko, Holandsko, USA a samozrejme na Slovensku boli opäť potvrdením správnej myšlienkovej a výcvikovej cesty.

Taktiež pôsobím ako Národný a Medzinárodný rozhodca z výkonu psov.

Firma Canislog a taktiež Športový a kynologický klub Canislog je organizátorom prestížnych a na Slovensku ojedinelých Medzinárodných pretekov o pohár Friskies a magazínu Kynologická revue v agility. Ako som spomínal, firma Canislog sa nebráni žiadnej Kynologickej činnosti. Zorganizovali sme medzinárodné školenie pre záchranárov s účasťou tímov, ktorí zachraňovali ľudí počas zemetrasenia v Turecku.

Tiež sme sa začali venovať Weight pullingu, ťahanie záťaže všetkých plemien podľa váhovej kategórie.

V meste Poprad spolupracujeme s mestskou Políciou pri zakladaní odboru kynológie.

Našou myšlienkou je uľahčiť Vám hľadanie informácií a prácu výcvikárov a chovateľov rôznych plemien psov.
Rozhodli sme sa zrealizovať našu víziu komplexného výcvikového strediska pre výchovu a výcvik psov.
Túžime po tom, aby ste si v našej ponuke školení a služieb našli práve tú, ktorú potrebujete k zdokonaleniu práce Vášho psa v krásnom podtatranskom prostredí.

Za krátko sa bude areál plne modernizovať, nakoľko plánujeme výstavbu moderného zariadenia na ustajnenie psov a nebude chýbať ani bazén s piesočnatou plážou pre psíkov.

Pri našej činnosti Vám garantujeme

Individuálny prístup – vrcholový výcvik – profesionalitu

Majiteľ školy pre výcvik a výchovu psov Canislog
Jozef Olearčin.

About the author:

Sociálne siete

Naspäť hore

Translate »