Ako riešiť toaletu Vášho šteniatka

Ako riešiť toaletu Vášho šteniatka

Ako riešiť toaletu Vášho šteniatka. Začínate sa rozčuľovať pri pohľade na Vaše šteniatko, ktoré urobilo potrebu doma, či neskoršom nájdení kôpky, alebo mláčky na dlážke? ÁNO! Poviete si „mám na to právo, keď ten koberec, dlážka stáli ….“

STOP!

Takéto premýšľanie, ak ide o šteniatko, ktoré práve prišlo do Vášho domova, je nesprávne.

Musíte si uvedomiť, že ste si priniesli psie dieťa, preto k nemu treba aj tak pristupovať. Zahrňte ho pozornosťou a láskou…ono Vám to 1000 násobne vráti…)

Techník učenia potreby je veľa, táto je jedna z mnohých:

Pozornosť- ak sa šteniatko prebudí či dobre ho nakŕmite, má vo zvyku vykonať potrebu, preto buďte predvídaví a vezmite šteniatko na ruky skôr ako tak vykoná. Vyneste ho von a počkajte do úplného vyprázdnenia.

Väčšinou Vám šteniatka jasne signalizujú, čo sa bude diať. Ak to budete vedieť vyčítať zo správania šteniatka, máte vyhraté (môže pobehovať, poňuchávať, posedávať pri dverách, kňučať…).
Budete namietať, že bývam na 6. poschodí a mám pobehovať stále von!?

Odpoveď je jasná , ANO!

Uvedomte si, že správnym vedením dosiahnete požadovaný účinok do troch dní, fungujúci správne počas celého života!

To predsa stojí za trochu času a námahy.

Ak sa u naučeného psa stane  nehoda, že sa predsa len vyprázdni, je to následok náhody. Ak by to pretrvávalo, pes Vám určite nerobí naprieky, ale je pravdepodobne chorý, a preto vyhľadajte veterinárneho lekára.

PS.: Noviny, plienky a iné ,,osvedčené,, vecičky sa samozrejme môžu používať, ale ich používaním predĺžite cestu k sto percentnému výsledku.

About the author:

Sociálne siete

Naspäť hore

Translate »