Ako získať pozornosť Vášho psa

Ako získať pozornosť Vášho psa

Ako získať pozornosť Vášho psa. Motivácia – zamýšľam sa, ako výstižne a zrozumiteľne podať jednu z najdôležitejších tém, ktorá Vám pomôže pri výcviku Vášho psa.

Sú to nitky, ktoré ak sa naučíte správne popoťahovať urobíte veľké kroky vpred.

Popíšem to na príklade ohňa – Oheň, ak je kontrolovaný je výborným pomocníkom, ale ak sa vymkne z pod kontroly…. Spúšť. Ak ho chcete uhasiť, uberáme horenie podporujúci kyslík, práve to je naša nitka ktorou budeme riadiť horenie – tréning.

Základom všetkých výcvikových metód je práve správna motivácia. Môže byť v podobe maškrty, hračky, zvuku, prípadne dobrého pocitu.

Dôležité je kam náš tréning smeruje, čiže v čom by ste chceli rozvíjať danosti Vášho psa. Je to dôležite kvôli tomu, aby sme zvolili správny tréning a motiváciu.

Ak je motivácie veľa, stane sa to, že Váš presýtený zverenec prestáva reagovať, lebo motiváciu berie ako samozrejmosť. Výsledkom môže byť ignorovanie.

Ak je motivácia slabá , pes sa dostáva do útlmu, stresu, reaguje neochotne a odmieta s nami pracovať.
Stredná cesta = zlatá cesta. Všetko pridávajte s mierou a rozumom.

Na udržanie pozornosti psa potrebujeme rozumnú mieru motivácie – maškrty, hračky, zvuk … ale POZOR!

Treba mať na pamäti, že všetkého veľa škodí! Často vídavam psov, ktorí fungujú len keď sú ,,UPLÁCANÍ,,

Príde mi, že často má pes miesto mozgu hračku, odmenu, zvuk. Pokiaľ mu je dodávaná v potrebných dávkach, pes funguje a vykonáva čo od neho požadujeme, ale ak mu ju nedáte, pes prestáva fungovať, lebo nemá zdroj svojho záujmu (,,ÚPLATKY,,).

Nebolo by lepšie, keby ste práve zdrojom záujmu boli Vy ako osoba?

“Máte sa stále po ruke…”

Opäť opakujem, všetko s mierou. Prikláňam sa k naturálnej metóde, kde je zdrojom záujmu majiteľ/tréner psa a pes je odmeňovaný dobrým pocitom majiteľa/trénera.

Čo je pozitívne pri tejto metóde? Dosiahnete u psa logické uvažovanie, pričom na úplnom konci cvičenia pridáte ešte aj jeho obľúbenú odmenu – ,,ÚPLATOK,, (jeho používanie sme si vysvetlili).

Logické uvažovanie a jeho rozvoj zabezpečí, že sa pes naučí veľmi rýchlo a presne to čo od neho požadujete. Určite sa nájdu medzi Vami tí, čo budú namietať. CHÁPEM, aj ja, aj vy ste dlho tápali u tzv. čistenia mozgu psa prílišným používaním úplatkov.

Treba len vec prijať, dať do pohybu, otvoriť myseľ, začať vnímať myšlienkove pochody Vášho psa a komunikovať s ním.

About the author:

Sociálne siete

Naspäť hore

Translate »