Ničenie vecí šteniatkom – Ako si s tým poradiť

Ničenie vecí šteniatkom – Ako si s tým poradiť

Ničenie vecí šteniatkom – Ako si s tým poradiť. Určite sa každý z Vás stretol s podobným problémom hryzenia u malého šteniatka a niekedy aj u väčšieho psa. Dali by sa písať rôzne historky a možno aj romány o tom, ako sa dostať k nejakej veci a zničiť ju.

V prvom rade si treba uvedomiť, že Vám to psi robia málokedy naschvál, hoc nájdu sa aj takí…
Miesto toho, aby ste vymýšľali rôzne prekvapenia v podobe ostrých pást na hryzenom predmete, rôzne dômyselné zabezpečenia zo strany majiteľa, dômyselné zariadenia atď.
Nakoniec zistíte, že neriešia problém, iba ho obchádzajú. Poviete si, čo navrhujem…

JEDNODUCHÉ KROKY
1. Kto sa hraje nezlostí!
2. Vychádzka ma byť hlavne v mladom objavovacom veku druh únavy šteniatka – čím viac unavené, tým viac spánku a Vašej pohody
3. Dobre vieme, že v byte sú rôzne elektronické zariadenia, ktoré môžu šteniatku, ale aj Vám po načatí šteniatkom ublížiť či ho zabiť. Preto predchádzajte takýmto smutným koncom a naučte šteniatko na určitý druh priestoru (prepravka), ktorá sa dá počas vašej neprítomnosti zatvoriť.
Prepravka by mala byt natoľko veľká, aby sa v nej psík postavil, otočil a pohodlne si ľahol.

Časom bude práve toto miesto znamenať pre psíka “vypnutie” a miesto, kde rád odpočíva. Buďte na začiatku neoblomný a dodržiavajte uzatváranie do tohto priestoru aj v prípade, keby niekto z rodiny, či známych namietal.

Na začiatku šteniatko v prepravke kŕmte a nechávajte ju otvorenú. Tým, že vytvoríte spojenie s prepravkou a jedlom vznikne trvale príjemný pocit na tento priestor a šteniatko bude rado tento priestor navštevovať a samo vyhľadávať. Ak ho rado navštevuje začneme s postupným uzatváraním na pár minút, čo pomaly predlžujeme. Celý proces sa nestihne za 4 dni ale trvá cca 2 až 4 týždne.

Avšak po úspešnom zvládnutí Vám ostane len úsmev na tvári. Nebude lepšieho pocitu ako keď prídete domov a všetko vo Vašej domácnosti bude na svojom mieste a psík bude spokojne odpočívať….

Tak čo, jednoduché ? Ak sa vám to predsa nepodarí, napíšte nám ….

PS. Prepravka slúži len ako pomôcka pre zvládnutie a naučenie správneho rozloženia dennej činnosti. Po pár mesiacoch prídete na to, že psík v nej nemusí byť zatvorený, rád v nej odpočíva bez toho, aby robil problémy.

About the author:

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.

Sociálne siete

Naspäť hore

Translate »